Yabancı dil öğrenmenin bir çok yararları bulunur:


Yabancı bir dilde yeterli olmak ilköğretim ve kolej seviyesindeki öğretim alanlarında, mütercimlik ve tercümanlıkta ve resmi görevlerde avantaj sağlar.
Diğer birçok iş alanı da yabancı dili yeterli elemana ihtiyaç duymaktadır. Yiyecek, turizm ve otelcilik gibi hizmet endüstrilerinde; film, radyo ve müzik üretimi gibi alanlarda ve uluslararası şirketlerde dili yeterli konuşabilen elemanlar çalıştırılmaktadır ve bu sadece onların dil kabiliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Tıp, hukuk, ticaret, gazetecilik, politik bilimler, kütüphanecilik ve müzecilik gibi diğer iş alanlarında ve daha genel resmi işlerde, yabancı bir dilde yeterli olmak size diğerleri karşısında çok önemli bir avantaj sağlayacaktır. Birçok lisans programı bir ve bazen de üç dilin en azından okunabilmesini gerekli kılmaktadır. Bu yüzden yabancı diller birçok öğrenciye her açıdan büyük yarar sağlayacaktır.

Kariyer Yararları:

  • Üniversite sonrası yaşamda dil gerekliliği.
  • Yabancı üniversitelerde öğrenim görme imkanı.
  • Resmi görevlerde çalışma imkanı.
  • Uluslararası ve yabancı kaynaklı şirketlerde çalışma imkanı.
  • Dünyada üstünlük kurma imkanı.

 

Yabancı Dil Öğrenmenizi Çok Kolaylaştıracak 5 Tüyo

1. Dil öğrenmek için çok iyi bir sebebiniz olsun.

Dil öğrenmek uzun süren bir yolculuk olacağı için yol boyunca sizin sürekli motive kalmanızı sağlayacak en önemli şey, inandığınız sebep olacak. Deneyin, faydasını göreceksiniz.

2. Başaracağınıza dair kendinize söz verin.

Dil öğrenmek uzun süren bir yolculuk olacağı için yol boyunca sizin sürekli motive kalmanızı sağlayacak en önemli şey, inandığınız sebep olacak. Deneyin, faydasını göreceksiniz.

3. Çocuk gibi öğrenin.

Çocukların öğrenme metodunu kullanın: Durmadan sorun, merak edin, hata yapın. En önemlisi taklit edin.

4. Her gün öğrendiğiniz dili kullanın.

Her nasıl olursa olsun öğrenmek istediğiniz dili mutlaka her gün kullanın. O dilde bir şarkı söyleyebilir, internetten chat yapabilirsiniz.

5. Utanmayın!

Hiç kimse, onun ana dilinde hata yapan bir yabancı olduğunuz için size gücenmez, ”öğreniyorum, pratik yapmaya çalışıyorum” deyin, kafi olacaktır. Hatta birçoğunun son derece sabırlı ve yardımsever davranacağını da göreceksiniz.

EVET ..Şimdi hazırız başlayalım BAŞARILAR  ♥

  1. ITALIANO